جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧
Skip Navigation Linksنمایش اخبارt
نمایش اخبار
معصومه نصیری: پاویون «سواد رسانه ای» میهمان ویژه امسال نمایشگاه رسانه های دیجیتال به گزارش ستاد خبری نمایشگاه رسانه های دیجیتال، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از نهم تا پانزدهم آبان ماه در مصلی امام خمینی تهران برگزار می شود اما امسال این نمایشگاه با دوره های قبل، تفاوت های چشمگیری دارد که از جمله آن راه اندازی پاویون های تخصصی با موضوعات قابل توجه برای مخاطبان است.

یکی از این پاویون ها، پاویون«سواد رسانه ای» است که با مشارکت موسسات و نهادهای فعال در این زمینه و خبرگزاری ها برگزار می شود.
 دکتر معصومه نصیری، مدیر پاویون سواد رسانه ای نمایشگاه رسانه های دیجیتال در این باره گفت: این پاویون امسال برنامه های قابل توجهی در حوزه سواد رسانه ای و ارتباط با مخاطبان خواهد داشت. بسیاری از مخاطبان این نمایشگاه با تکنولوژی ها روز و فناوری های نوین آشنا می شوند اما درباره چگونگی مواجه صحیح با این تکنولوژی ها فاقد مهارت و آگاهی های لازم هستندبنابراین لازم است بخشی باشد که به آنها در کنار چهره فریبنده فناوری، شهروند هوشمند بودن را نیز آموزش دهد.
وی تصریح کرد: در این زمینه با تمام موسسات و نهادهای فعال در حوزه سواد رسانه ای رایزنی لازم صورت خواهد گرفت تا علاوه بر ارائه محتواهای تولیدی مناسب به مخاطبان علاقه مند، نسبت به تبیین ضرورت های فراگیری سواد رسانه ای و چگونگی دستیابی به مهارت های تفکر انتقادی و اتخاذ رژیم مصرف رسانه ای گامی موثر و مهم بردارند.
قائم مقام انجمن سواد رسانه ای ایران همچنین از برگزاری نشست های تخصصی سواد رسانه ای در حاشیه برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال خبر داد.
وی با تاکید بر اینکه خانواده ها مهمانان ویژه این پاویون خواهند بود، افزود: در پاویون سواد رسانه ای بخش های مربوط به کودکان و نوجوانان، خانواده ها، آموزش و پرورش و دانشگاهیان و.... فعالیت خواهند داشت و غرفه های حاضر، پاسخگوی نیاز محتوایی و فکری متقاضیان در این زمینه خواهند بود​

تاریخ خبر:
منبع خبر: